Mistrz ortografii w Niemstowie!

Po raz drugi uczniowie gminnych szkół zmagali się z pułapkami ortograficznymi w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie. Nagroda  - „Złote Pióro” ufundowana została przez  Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana.

Konkurs podzielony został na dwa etapy: dyktanda -dotyczącego mieszkańca Chorzowa, hurtownika imieniem Henryk, chłopaka pulchnego i dość chciwego, który  dorobił się znacznego majątku. Pewnego dnia spotkał hipisa Huberta, który chodził w haftowanym habicie  i hinduskim chabrowym turbanie na głowie, a cholewy butów zawsze miał zachlapane od pracy w chlewiku. Morałem z tego spotkania były słowa hipisa: „Życie to wszechnica wiedzy, ciesz się nim. Kochaj ludzi, zachwycaj się każdą chwilą. Żyj w harmonii z samym sobą. Nie bądź ani tchórzem, ani samochwałą. I pamiętaj, że każdy huragan kiedyś się kończy.”

Nie było ucznia, który napisałby dyktando bezbłędnie, rekordzista popełnił 43 błędy.

Kolejny etap konkursu dotyczył rozwiązywania krzyżówek, wykreślanek i dyktanda bieganego.

Nad przebiegiem zmagań ortograficznych czuwało jury w składzie:

Barbra Tórz -  Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia;

Grzegorz Ćwiertniewicz - Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego;

Andrzej Olek - wiceprzewodniczący Rady Gminy Lubin.

oraz eksperci w składzie:

Marta Madejska;

Patrycja Przychocka;

Anna Kuc;

Barbara Przybylska.

W imieniu ekspertów, podsumowując zmagania ortograficzne, głos zabrała pani Anna Kuc, mówiąc, że poziom był bardzo wyrównany, a na punktację w drugim etapie konkursu wpływ miały różne czynniki takie jak: umiejętność rozwiązywania krzyżówek, sprawność fizyczna oraz logiczne myślenie.

Pokonując te wszystkie trudności „Złote Pióro” wygrał Wojciech Pater uczeń Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie, drugie miejsce zajęła Milena Ławnik również z Niemstowa, na trzecim miejscu uplasował się Marcel Michalak uczeń Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim.

Bardzo dziękuję Pani Anicie Steciuk za przygotowanie materiałów i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Dziękuję rodzicom za pyszne ciasta, szczególne podziękowania ślę do Pani Agaty Ostrowskiej – Bujak oraz Pani Patrycji Wróbel za poświęcony czas i przygotowanie poczęstunku na terenie szkoły.

Patrycja Słota

Dyrektor szkoły.